Zhurnal - Agjenci e lajmeve

Zhurnal.mk

Merkel: Nėse nuk mbrohen kufijtė e BE-sė, rrezikon tė kthehet nacionalizmi
Mbi njė miliona veta, kryesisht tė ikur nga lufta dhe varfėria nė Lindjen e Mesme, kanė arritur nė vendet e BE-sė vitin e kaluar...
Popovski: Kundėr sėmundjes sė lėkurės tek bagėtitė do tė vaksinohen 226.000 krerė bagėti
Janė porositur gjithsej 250.000 vaksina kundėr sėmundjes sė lėkurės tek bagėtitė, ndėrsa do tė vaksinohet i tėrė fondi i gjedhėve tė mėdha ose 226.000 krerė, informon sot
Njė familjar i Kondovės kėrcėnohet me pistoletė nė mes tė ditės
Mė 04.05.2016, rreth orės 12.45 nė Shkup nė afėrsi tė objektit hotelierik “Alineja”, pėrderisa Xh.F. nga f.Kondovė e Shkupit, duke pritur nė stacionin e autobusit sė bash
Ndėr mamatė mė tė fuqishme
Adel dhe Beyonce kanė kryesuar njė listė tė 50 nėnave mė tė fuqishme nė botė. Kėngėtaret janė vlerėsuar nga revista “Working Mother”, ndėrsa lista ėshtė zbuluar nga revis
Ujkani: Do t’i tregojmė botės se sa tė fortė jemi
Samir Ujkani, kapiteni i pėrfaqėsueses sė Kosovės, beson se pėrfaqėsuesja kosovare do t’iu tregoj tė gjithėve se sa e fortė ėshtė. Pranimi Federatės sė Futbollit tė Koso
Më të Lexuar